Wycieczki dwudniowe

Kotlina Kłodzka 2 dni

W Kłodzku zobaczymy kamienny gotycki most, urokliwą starówkę miasta oraz zwiedzimy zakamarki Twierdzy Kłodzkiej. Następnie „pobłądzimy” nieco w labiryncie Błędnych Skał. Odwiedzimy legendarną Kaplicę Czaszek w Czermnej i udamy się do Dusznik Zdroju, gdzie w Muzeum Papiernictwa dowiemy się jak dawniej wyrabiano papier. Zatrzymamy się również w najpiękniejszym uzdrowisku regionu – Polanicy Zdrój. W dawnej kopalni złota w Złotym Stoku przejdziemy podziemną trasą turystyczną i spotkamy się z gnomem.

Kotlina Kłodzka, Adrszpach, Zoo Safari 2 dni

Zobaczymy jedno z najpiękniejszych „skalnych miast” w Europie – Adrszpach. Będziemy spacerować otoczeni pięknymi formami skalnymi zbudowanymi prze naturę z piaskowca. Odwiedzimy też największe Zoo Safari w regionie, gdzie jadąc specjalnymi busami będziemy obserwować swobodnie poruszające się żyrafy, zebry, bawoły, antylopy oraz inne zwierzęta afrykańskie. Czekają na nas również atrakcje Kotliny Kłodzkiej: Twierdza, Kaplica Czaszek i Szlak Ginących Zawodów w Czermnej oraz Duszniki Zdrój.

Karkonosze 2 dni

Pobyt w Karkonoszach zaczniemy od zdobywania Zamku Chojnik. Zwiedzimy też Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz Sztolnie Kowarskie, gdzie wydobywano rudy żelaza i uran. Wejdziemy również na szczyt najwyższego wzniesienia Karkonoszy, liczącej 1602 m.n.p.m Śnieżki, uprzyjemniając sobie wędrówkę wjazdem Miejską Kolejką Linową na Kopę. Schodząc odwiedzimy XII wieczny drewniany kościół – Świątynie Wang.

Beskid Śląski 2 dni

Będziemy świadkami pokazu lotów ptaków drapieżnych w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Wjedziemy kolejką linową na Czantorię aby podziwiać piękne widoki na okoliczne tereny. Odwiedzimy Ośrodek Edukacji Ekologicznej, gdzie z pomocą przewodnika i multimedialnej ekspozycji poznamy florę i faunę Beskidów. Czeka nas również spotkanie z tradycjami regionu w Chacie Kawuloka i podziwianie największej koronki na świecie w Koniakowie. Zawitamy też do Wisły aby zobaczyć skocznie narciarskie oraz trofea zdobyte przez Adama Małysza.

Kujawsko-Pomorskie 2 dni

W Bydgoszczy przespacerujemy się po centrum oraz odwiedzimy Muzeum Mydła i Historii Brudu. Samodzielnie wyprodukujemy mydełko oraz spróbujemy… prania dawnymi sposobami. Z kolei w Toruniu zobaczymy gotycką starówkę oraz udamy się do Muzeum Piernika. Własnoręcznie przygotujemy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Alternatywnie odwiedzimy Planetarium Toruńskie, w którym obejrzymy projekcje przybliżające tajemnice wszechświata. Zatrzymamy się także przy Bazylice w Licheniu – sanktuarium będącym największym kościołem w Polsce oraz w Ciechocinku – uzdrowisku słynącym z największych w Europie tężni solankowych.

Warszawa 2 dni

W historycznym centrum Warszawy zwiedzimy Stare Miasto, przejdziemy ulicą Krakowskie Przedmieście, zobaczymy Pałac Prezydencki, gmach Opery Narodowej i Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Odwiedzimy również Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie i wjedziemy na punkt widokowy położony na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

Warszawa i Łódź 2 dni

W historycznym centrum Warszawy zwiedzimy Stare Miasto, przejdziemy ulicą Krakowskie Przedmieście, zobaczymy Pałac Prezydencki, gmach Opery Narodowej i Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Odwiedzimy również gmach Telewizji Polskiej oraz Stadion Narodowy. W Łodzi dla młodszych zwiedzanie miasta szlakiem bajkowym, w trakcie którego trzeba będzie wykonać różne zadania. Nieco starsi przejdą słynnym deptakiem miasta – ulicą Piotrkowską i zobaczą dawne osiedle robotnicze Księży Młyn. Będziemy także zwiedzać muzeum bajki-animacji przy studiu filmowym Se-ma-for oraz wejdziemy do Manufaktury – dawnej fabryki przekształconej na unikatowe centrum handlowe.

Trójmiasto 2 dni

W Gdańsku przespacerujemy się starówką i zobaczymy m.in. Długi Targ, Neptuna, Żuraw, a także piękną ul. Mariacką i Bazylikę Wniebowzięcia NMP – największą na świecie średniowieczną ceglaną świątynię. Udamy się też na półwysep Westerplatte gdzie znajduje się monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża. Drugiego dnia zawitamy do Gdyni, w której wejdziemy na pokład Daru Pomorza lub ORP Błyskawicy oraz do największego w Polsce akwarium, w którym zobaczymy wiele gatunków zwierząt z różnych rejonów świata. Na koniec przejedziemy do Sopotu aby przejść się po najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Kraków 2 dni

Razem z przewodnikiem przemierzymy „Drogę Królewską”: Barbakan Krakowski, Brama Floriańska, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki (wnętrze), Sukiennice, Grodzka, Kanonicza. Na Wawelu zwiedzimy Katedrę Królewską z kryptą i zobaczymy Dzwon Zygmunta. Będziemy także spacerowali przez dawną żydowską dzielnicę Kazimierz oraz podziwiali panoramę miasta z Kopca Kościuszki. Ponadto odwiedzimy multimedialne muzea „Muzeum Podziemia Rynku” oraz „Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera”.

Zakopane 2 dni

W trakcie pobytu w stolicy polskich Tatr wjedziemy kolejką na Gubałówkę, aby zobaczyć piękną panoramę na najwyższe polskie góry. Zwiedzimy też samo miasto, m.in. Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Kościół Św. Rodziny na Krupówkach, Wielka Krokiew. Czeka nas także wędrówka jednym malowniczych a jednocześnie bezpiecznych szlaków górskich. Do wyboru wycieczka nad Morskie Oko – po drodze zobaczymy wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza i piękne widoki na tatrzańskie szczyty lub Dolina Kościeliska – jedna z najpiękniejszych w polskich górach. W trakcie tej wędrówki wejdziemy do Jaskini Mroźnej, a na odpoczynek zatrzymamy się w schronisku na Hali Ornak.