Wycieczki jednodniowe

Wrocław 1 dzień – wariant 1

Odwiedzimy Afrykarium, w którym prezentowane są zwierzęta żyjące w środowisku wodnym Afryki. Szczególne wrażenie robi przejście 18 metrowym oszklonym tunelem. Następnie zwiedzanie Wrocławia szlakiem krasnali: Katedra Wrocławska, Kościół Św. Krzyża, Brama Kluskowa, Rynek Starego Miasta, kamienice Jaś i Małgosia, uliczka Jatki, kościół Św. Elżbiety. Na koniec wjazd na najwyżej położony punkt widokowy w Polsce – 49 piętro wieżowca Sky Tower.

Wrocław 1 dzień – wariant 2

W centrum doświadczeń Humanitarium dzięki interaktywnym eksponatom dzieci mogą zaznajomić się z naukami ścisłymi oraz poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała. Do wyboru warsztaty adresowane do grup szkolnych w różnym wieku. W programie również zwiedzanie ogrodów botanicznych, muzeum przyrodniczego oraz spacer z przewodnikiem szlakiem wrocławskich krasnali. Na trasie m.in. Katedra, Kościół Św. Krzyża, Brama Kluskowa, Rynek Starego Miasta.

Bolesławiec i Jawor 1 dzień

Podczas wycieczki udamy się do Bolesławca – polskiej stolicy ceramiki. Odwiedzimy tam muzeum, w którym podczas warsztatów dzieci samodzielnie będą mogły ulepić a następnie pomalować prawdziwe ceramiczne naczynia. W programie także zwiedzanie manufaktury z przewodnikiem. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Jaworze by zobaczyć Kościół Pokoju – największą drewnianą barokową świątynię na świecie.

Kotlina Kłodzka 1 dzień – wariant 1

Wycieczkę zaczniemy od wizyty w Kłodzku. Zobaczymy kamienny gotycki most, urokliwą starówkę miasta oraz zwiedzimy zakamarki Twierdzy Kłodzkiej. Następnie „pobłądzimy” nieco w labiryncie Błędnych Skał. Odwiedzimy też legendarną Kaplicę Czaszek w Czermnej. Na koniec udamy się do Dusznik Zdroju – poznamy specyficzny smak wód mineralnych, przespacerujemy się alejami Parku Zdrojowego i wejdziemy do Dworku Chopina.

Kotlina Kłodzka 1 dzień – wariant 2

Zwiedzanie Dusznik Zdroju: Pijalnia Wód Mineralnych, Park Zdrojowy, Dworek Chopina oraz Muzeum Papiernictwa, gdzie dowiemy się jak dawniej wytwarzano papier. Następnie przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych i wejście na Szczeliniec Wielki. W trakcie wspinaczki zobaczymy skały o fantazyjnych kształtach podobnych do ludzi i zwierząt. Na koniec spacer podziemną trasą turystyczną w dawnej kopalni złota w Złotym Stoku.

Ziemia Wałbrzyska 1 dzień

Zwiedzanie Zamku Książ – jednego z największych kompleksów pałacowo-zamkowych w Polsce. Polecamy trasę „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”. Następnie wizyta w Explora Park w Wałbrzychu. Poprzez proste praktyczne doświadczenia można przekonać się, że nauka i technika jest częścią naszego otoczenia, a nie tylko teorią z książek. W drodze powrotnej Kościół Pokoju w Świdnicy – największa drewniana barokowa świątynia na świecie.

Srebrna Góra, Walim, Góry Sowie 1 dzień

Zobaczymy największą górską warownię w Europie – Twierdzę Srebrna Góra. Usłyszymy jak strzela prawdziwa armata oraz broń palna z XVIII wieku. Zwiedzanie obiektu odbywa się w asyście żołnierza z epoki. Następnie wejście na mierzącą 1015 m.n.p.m. Wielką Sowę i znajdującą się na szczycie góry wieżę widokową. Dalej zwiedzanie Sztolni Walimskich będących częścią owianego mgłą tajemnicy kompleksu „Riese” z II Wojny Światowej.

Beskid Śląski 1 dzień

Pokaz lotów ptaków drapieżnych w Leśnym Parku Niespodzianek. Możliwość karmienia udomowionych saren, muflonów, alpak. Przejazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, przybliżenie flory i fauny Beskidów za pomocą interaktywnej ekspozycji. Wizyta w Chacie Kawuloka w Istebnej, prezentacja gry tradycyjnych instrumentów, opowieści o dawnych zwyczajach mieszkańców regionu. Koniaków – największa koronka na świecie. Spacer po Wiśle: skocznia narciarska, deptak, trofea Adama Małysza.

Wadowice, Ojców, Pieskowa Skała 1 dzień

W Wadowicach – mieście Jana Pawła II poznamy bliżej historię papieża Polaka dzięki multimedialnej ekspozycji przygotowanej w jego rodzinnym domu. Będzie też okazja do spróbowania słynnych papieskich kremówek. Następnie przejedziemy do Ojcowskiego Parku Narodowego na malowniczy spacer i eksplorację Jaskini Ciemnej (przy pomocy latarek lub świec!). Zobaczymy również zamek na Pieskowej Skale oraz wapienną formację zwaną Maczugą Herkulesa.

Kraków 1 dzień

Razem z przewodnikiem przemierzymy „Drogę Królewską”: Barbakan Krakowski, Brama Floriańska, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki (wnętrze), Sukiennice, Grodzka, Kanonicza. Na Wawelu zwiedzimy Katedrę Królewską z kryptą i zobaczymy Dzwon Zygmunta. W programie też Smok Wawelski oraz Pałac Biskupi. Na koniec udamy się do „Muzeum Podziemia Rynku” lub „Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera”.