Wycieczki wielodniowe

Bieszczady i Lwów 5 dni

W trakcie przejazdu w Bieszczady zatrzymamy się w Sanoku, aby zobaczyć największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego. Odwiedzimy także Polańczyk i Solinę, gdzie będziemy podziwiać największą w Polsce zaporę. Podczas wycieczki do Lwowa poznamy największe zabytki tego miasta m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich, Kamienicę Sobieskich, Pomnik Adama Mickiewicza, Katedrę Ormiańską, gmach i wnętrza Opery Lwowskiej. Oczywiście czekają na nas także górskie wędrówki pięknymi bieszczadzkimi szlakami. Polecamy trasę wiodącą przez Smerek i Połoninę Wetlińską oraz wejście na Tarnicę – najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad.

Warszawa i Podlasie 4 dni

W drodze na Podlasie zatrzymamy się w Warszawie i udamy się na spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu lub wizytę w CN Kopernik albo innym wybranym obiekcie. W Białymstoku zwiedzimy m.in. Pałac Branickich i Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, rynek, Cerkiew Św. Mikołaja. Pojedziemy też do Supraśla, gdzie znajduje się najsłynniejsze w Polsce muzeum ikon oraz do Kruszynian, gdzie odwiedzimy najstarszy w Polsce meczet tatarski. Złożymy wizytę żubrom w Białowieży i przejdziemy piękną trasą poprowadzoną kładkami w Narwiańskim Parku Narodowym.

Warmia i Mazury 4 dni

We Fromborku zwiedzimy wzgórze katedralne, obejrzymy projekcję w planetarium i wejdziemy do Muzeum Kopernika. Udamy się też do Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim i Gierłoży, gdzie zwiedzimy Wilczy Szaniec – kwaterę Adolfa Hitlera. Z kolei w sanktuarium w Świętej Lipce wysłuchamy prezentacji organowej a w Giżycku przejdziemy jedynym w Polsce obrotowym mostem i zwiedzimy XIX wieczną Twierdzę Boyen. Zrelaksujemy się w trakcie rejsu statkiem po Śniardwach – największym jeziorze w Polsce oraz podczas spływu kajokowego po rzece Krutyni tradycyjnymi mazurskimi łodziami. Zawitamy także do Olsztyna, gdzie zwiedzimy m.in. Zamek Kapituły Warmińskiej, którego zarządcą był Mikołaj Kopernik i w okolice miejscowości Stębark, gdzie miała miejsce słynna bitwa pod Grunwaldem.

Trójmiasto, Toruń, Malbork 5 dni

Zwiedzając zabytkowe centrum Torunia zobaczymy m.in. Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętych Janów, Kościół WNP, Kościół Św. Jakuba oraz Krzywą Wieżę. W Gdańsku przespacerujemy się starówką aby zobaczyć m.in. Długi Targ, Neptuna, Żuraw, a także piękną ul. Mariacką i Bazylikę Wniebowzięcia NMP – największą na świecie średniowieczną ceglaną świątynię. Udamy się też na półwysep Westerplatte gdzie znajduje się monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża i wysłuchamy koncertu organowego w Oliwskiej Katedrze. W Gdyni wejdziemy na pokład Daru Pomorza lub ORP Błyskawicy oraz odwiedzimy Centrum Nauki Eksperyment, gdzie w przystępny sposób poznamy prawa zachodzące w przyrodzie. Będzie też czas na spacer drewnianym molo w Sopocie – najdłuższym w Europie oraz pobyt i zabawę na plaży.

Bieszczady 4 dni

W trakcie przejazdu w Bieszczady zatrzymamy się w Sanoku, aby zobaczyć największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego. Odwiedzimy także Polańczyk i Solinę, gdzie będziemy podziwiać największą w Polsce zaporę. Oczywiście czekają na nas także górskie wędrówki pięknymi bieszczadzkimi szlakami. Polecamy trasę wiodącą przez Smerek i Połoninę Wetlińską oraz wejście na Tarnicę – najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad.